Skład

 

   Dani Filth - właśc. Daniel Lloyd Davey. Urodził się 25 lipca 1973 r. Jeden z założycieli zespołu. Jest jednym  z najlepszych (jeśli nie najlepszym:) wokalistą  metalowym na świecie. Charakterystyczny piskliwy wokal, bez którego klimat Cradle of filth praktycznie by nie istniał. Zanim powstał Cradle of filth Dani grał w zespołach: PDA, The Lemon Grove Kids,  Feast on Excrement. Jako wymarzony zawód dla siebie podaje dziennikarstwo. Ulubione zespoły Daniego to Destruction, Mercyful Fate, Misfits, Jeff Wayne (The War of the Worlds), Bearded Wanker, Teasing Udders, Beguiled Fop. Ulubiony film - "The Pit and the Pendulum". Ostatnio został także aktorem (zapraszam do działu Cradle of fear). To Dani jest autorem tekstów Wampirów, a także całej "otoczki" i image'u zespołu. 
  

  Dave Pubys urodził się 4 czerwca 1970 roku. Pierwszy zespół w którym grał nazywał się Anul Death i został założony w 1988 roku. Od 1991 roku grał na gitarze i śpiewał w zespole Dreambreed. Grali muzykę zbliżoną do muzyki Misfits i ostatecznie rozpadli się w 1998 roku. W czerwcu 2001 roku Dave został zaproszony na amerykańską trasę Cradle of Filth (odszedł wtedy Robin Graves). Od marca 2002 stał się pełnoprawnym członkiem Cradle of Filth. Gra oczywiście na basie.


   Adrian Erlandsson urodził się w Malmo w Szwecji 27 października 1970 r. Na perkusji zaczął grać w 81 roku, pod wpływem kumpla, który miał gitarę i razem postanowili stworzyć zespół. Pierwszą piosenką jaką Adrian uczył się grać była: "I love rock and roll" Joan Jett. Po jakimś czasie Adrian spotkał paru kolesi grających w grupie At the Gates. Nagrał z nimi 4 albumy. Oprócz At the gates Andrian grał również w Berits Polisonger, Penance,  The Haunted, Decameron. Ulubionym albumem Adriana jest "Forbidden Evil" zespołu Forbidden. Oprócz tej grupy lubi także: Exodus, Slayer, The Police, Portishead, Angel Corpse. Ulubiony film to "Proroctwo" i "Lista Shindlera" Gościnnie nagrał z Cradle of filth materiał na Epke "From the cradle to enslave". Od tego czasu stał się pełnoprawnym członkiem zespołu. Co ciekawe Adrian potrafi wywalić 1000 uderzeń rękoma i 900 nogami na minutę!! 
 

  Paul Allender urodził się w Colchester 17 listopada 1970 r. Na gitarze zaczął grać w wieku 14 lat.  Zanim trafił do Cradle of filth grał w Blood Divine, Primal Slave. Z Kredkami nagrał demo "Total Fucking Darkness" oraz pierwszy album "The Principle of Evil Made Flesh". Następnie odszedł z zespołu (ponieważ urodził mu się syn - Kian) i powrócił dopiero na "Midian". Ulubione zespoły to: Judas Priest, Manowar, Iron Maiden, Bach, The Flapping Fish Flaps; ulubiony album - "Painkiller" Judas Priest. "Evil Dead" klasyczny horror klasy B to ulubiony film Paula.
  Martin Powell to już czwarty klawiszowiec w historii zespołu. Zanim pojawił się w Cradle of filth grał w My Dying Bride oraz Anathemie. Jako jedyny członek obecnego składu COF uczył się w szkole muzycznej. Oprócz klawiszy Martin potrafi jeszcze grać na gitarze i skrzypach. Na skrzypcach i pianinie zaczął grać w wieku 7 lat, a parę lat potem zainteresowała go gitara. W latach 80 zaczął słuchać trashu, punka i grindcoru, a jego ulubionymi zespołami wtedy były: The Accused, Napalm Death, Repulsion, Unseen Terror.